Skip links

Cześć! Miło Cię widzieć!

Zespół wróżka cipuszka

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem, który łączy osoby o innych charakterach, zdaniach, ale o podobnym nastawieniu do świata. Uważamy, że różnorodność jest piękna, a to czego potrzebujemy to akceptacja i umiejętność dbania o siebie. Od samego początku trzymamy się razem i tworzymy dla Was tę całą przestrzeń. 

Jedna osoba w życiu nie byłaby w stanie ogarnąć tego wszystkiego…

Pomysłodawcą naszej przestrzeni jest Mateusz. Teksty ginekologiczne pisane są przez Wróżkę. Ukończyła klasę humanistyczną i miała być dziennikarką, ale życie potoczyło się inaczej i została ginekologiem. Ale pisanie wpisów o zdrowiu to jedno, a tworzenie całej cipuszkowej przestrzeni to drugie, dlatego krótko po powstaniu bloga do zespołu dołączyła Agnes – psycholożka i specjalistka ds. social media. Ola – nasza ilustratorka, od dłuższego czasu współpracuje z Mateuszem i zgodziła się ponieść krzyż współpracy z nami. 😉 Zapraszamy do przeczytania kilku słów o każdym z naszego zespołu.

Wróżka, jak już wcześniej wspomnieliśmy jest lekarzem ginekologiem.

Pracuje głównie na oddziale onkologicznym, a dyżury spędza na porodówce. Swoją dalszą drogę zawodową wiąże głównie z ginekologią onkologiczną. Gdyby miała opisać siebie, powiedziałaby, że jest ginekologiem zapatrzonym w kobiety, a jednocześnie kobietą starającą się być jak najlepszym ginekologiem. Jest lekarzem przechodzącym po szpitalnym korytarzu, operatorem na bloku operacyjnym… Ale chyba przede wszystkim niepoprawną marzycielką wierzącą, że wspólnie możemy sprawić, żeby ten świat był lepszy. Tworzy medyczną twarz Yonify po to, by kobiety zrozumiały, że nie są odosobnione w swoich problemach, żeby mogły zdobyć informacje nie tylko o chorobach ginekologicznych, ale także szeroko pojętym zdrowiu kobiecym – przedstawione przystępnym, humorystycznym językiem.

Koniec o Wróżce, czas na Mateusza.

Poza tym, że w życiu nie ma łatwo, bo jest mężem Wróżki, ma dodatkowo na barkach Yonify. Jest projektantem, więc pilnuje, żeby wszystko “tworzyło całość”. Sam postawił bloga i to on wymyślił wszystko od czcionki, przez logo do kolorystyki. Zdolna bestia. Dodatkowo od czasu do czasu musi wprowadzać nutkę racjonalizmu w rozmowy między Wróżką a Agnes mówiąc “frelki, skaczecie z tematu na temat, skupmy się w pierwszej kolejności na…”. Zdecydowanie jest najbardziej opanowaną częścią zespołu Yonify 🙂

Ale zaraz, nie powiedzieliśmy o najważniejszym!

Mateusz jest twórcą piątkowych memów. To jego pomysł i w sumie powstał bardzo spontanicznie. Miał być jeden mem, a powstał piątkowy zwyczaj. Jest najbardziej uroczy na świecie, kiedy pyta kobiecej części zespołu: ej, a to będzie śmieszyło dziewczyny? I uwierzcie nam – uchroniłyśmy Was przed wieloma sucharami, ale nieraz turlałyśmy się ze śmiechu przeglądając memowe propozycje Mateusza. Piątki należą do niego!

Agnes z wykształcenia jest psychologiem.

Pamiętacie tekst o tym, że “Okres nie jest niebieski” albo ostatni wpis “Nie pytaj, kiedy będę mieć dziecko!”? To niektóre z wpisów, które napisała dla Was Agnes. Uwielbia tematy związane z szeroko pojętą troską o siebie, rozwojem osobistym i budowaniem poczucia własnej wartości. Ale nie tylko wykształcenie warunkuje trafność jej tekstów. Jest doskonałym obserwatorem, a jednocześnie jest wrażliwa na drugiego człowieka. Połączenie tych cech daje zawsze to poczucie ciepła po przeczytaniu jej tekstów. Na naszym blogu istnieje zakładka “psyche”, której jest autorką. Wyznaje holistyczne podejście do zdrowia w obecnych czasach, czyli połączenie samoświadomości ciała z troską o sferę psychiczną, dlatego nie mogło zabraknąć bardziej psychologicznych wpisów na naszym blogu.

A teraz crème de la crème naszego bloga, czyli Ola – nasza ilustratorka.

To dzięki niej wszystko jest takie piękne i wróżkowe. Jest autorką sporej części ilustracji, które widzicie na naszych profilach. Wyobrażacie sobie, co ona z nami musi przeżywać. Kiedy zastanawiamy się nad kolejnymi tematami na bloga – ona musi wymyślić w jaki sposób zobrazować choroby przenoszone drogą płciową albo polipy. A do tego zawsze ma trzy jęczybuły, które mówią: “nie ten kolor”, “zbyt dosłowne”, “a wymyślisz coś innego?”. Przy tym wszystkim Ola jest bardzo cierpliwa, ma wielki talent i głowę zawsze pełną pomysłów. 

Te cztery osoby tworzą dla Was Yonify.

Tylko tak zbudowany zespół zapewnia właściwe funkcjonowanie tej przestrzeni i serwowanie Wam paczki sprawdzonej wiedzy, humoru i zrozumienia na jak najwyższym poziomie. Uzupełniamy się nie tylko pod względem kompetencji, ale także charakterów. Tworzymy w luźnej, koleżeńskiej atmosferze i nawet jak komuś coś nie pasuje, potrafimy ze sobą rozmawiać i wyjaśniać nieporozumienia, czy inny punkt widzenia. Przestrzeń, w której się spotykamy jest tworzona przede wszystkim dla Was, bo naszą misją jest szerzenie wiedzy o zdrowiu, łamanie tabu związanego z seksualnością i zachęcanie Was do dbania o siebie. 

🍪 Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.🍪